Siatki aluminiowe mają w praktyce wiele różnych zastosowań, przede wszystkim dzięki swojej wytrzymałości oraz estetyce. Gdzie dokładnie się sprawdzają oraz co sprawia, że są w tym obszarach tak popularne?

Siatki aluminiowe wokół domu i w ogrodzie

Jednym z głównych obszarów zastosowań jest wykorzystanie tego typu przedmiotów w ogrodach, np. do budowy pergoli, a także różnego rodzaju fasad. Tutaj świetnie sprawdza się zwłaszcza siatka cięto-ciągniona, która łączy wyjątkową estetykę z trwałością. Ze względu na nowoczesny wygląd, może służyć również do wykonywania elementów wykończeniowych, a nawet dekoracji do designerskich mebli. Wszystko zależy jednak przede wszystkim od kreatywności oraz pomysłu projektanta.

Przy jej użyciu można wykonywać również przydomowe ogrodzenia lub odgradzać ogródki warzywne, przed przedostawaniem się do nic zwierząt. Co ciekawe siatek aluminiowych używa się nawet w branży pszczelarskiej, ze względu na małe oczka, które mogą mieć wielkość zaledwie 1,8 na 1,8 mm. W praktyce doskonale zabezpiecza to przed ucieczką owadów.

W budownictwie siatki z aluminium często służą natomiast do wykonywania sufitów podwieszanych, jako panele ścienne, a także na lotniskach i przystankach autobusowych.

Zastosowanie w przemyśle

Kolejna dziedzina w przypadku której takie produkty sprawdzają się równie doskonale to przemysł. W tej branży można używać ich m.in. jako podłóg przemysłowych, a także solidnych kładek oraz osłon na maszyny. Posłużą dodatkowo jako elementy do systemów filtracji oraz wentylacji, odporne na różnego rodzaju szkodliwe czynniki, które często występują w fabrykach oraz magazynach przemysłowych.

Przeczytaj również: Czym charakteryzują się siatki metalowe?

Jak widać siatki aluminiowe to naprawdę szeroki zakres zastosowań, a te wymienione powyżej to wciąż nie koniec obszarów, w których można je wykorzystać. Tego typu produkty posiadamy również w naszej ofercie i to nie tylko wykonane z aluminium, ale również miedziane oraz nierdzewne. Wszystko to w wyjątkowo atrakcyjnych cenach oraz o różnych parametrach technicznych, w zależności od potrzeb.