Rozamet - producent siatek technicznych Menu

Siatka cięto-ciągniona – trwała i estetyczna

Siatka cięto-ciągniona jest produktem o charakterystycznej strukturze i walorach dekoracyjnych. Od klasycznych siatek różni się zarówno wyglądem, jak i metodą wytwarzania. Powstaje z jednego kawałka materiału – blachy miedzianej, aluminiowej czy stalowej. Produkcja odbywa się poprzez jednoczesne nacinanie i rozciąganie arkusza. Ogromną zaletą tej techniki jest brak ubytku materiału. W efekcie zmniejszają się koszty produkcji i gotowego wyrobu. W czasie wytwarzania można nadać konstrukcji odpowiedni kształt i wielkość oczek. Dzięki swojej budowie jest ona w pełni funkcjonalna, ale też dekoracyjna. Ponadto siatka cięto-ciągniona wyróżnia się trójwymiarową strukturą. Cecha ta sprawia, że często jest ona wykorzystywana w budownictwie, przemyśle oraz wielu innych dziedzinach. Doskonale komponuje się ona z nieruchomościami wybudowanymi w stylu nowoczesnym, ale po odpowiednim nadaniu jej kształtu, może również stanowić uzupełnienie klasycznych budynków. W ofercie tego rodzaju produktów mamy siatki aluminiowe, miedziane i na dennice, ale też siatki nierdzewne. Wykonane tą metodą, idealnie sprawdzają się w roli elementów maskujących (np. grzejniki) i dekoracyjnych.

W siatce cięto-ciągniona Klienci doceniają możliwość wyprodukowania jej z dowolnego rodzaju blach. Powstać może siatka aluminiowa, miedziana i na dennice. Może być wykonana z każdego materiału nadającego się do głębokiego tłoczenia. Tak szerokie możliwości dopasowania wyrobu do potrzeb Klienta sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy również profesjonalne wsparcie w projektowaniu ostatecznego wyglądu konstrukcji.

Parametry techniczne

 • szerokość do 1000 mm;
 • wielkość oczka (w prześwicie) od 1,8x1,8 mm do 6x4 mm;
 • grubość blachy stalowej do 0,5 mm (aluminiowe do 1,0 mm);
 • rodzaje blach:
  • stalowe;
  • ocynkowane;
  • aluminiowe;
  • miedziane;
  • inne.

Gdzie można wykorzystać oferowane wyroby?

Cięto-ciągniona siatka miedziana, stalowa czy siatka aluminiowa znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, między innymi w budownictwie. Wykorzystuje się je przy tworzeniu systemów wentylacyjnych lub elementów dekoracyjnych fasad i elewacji, wypełnianiu balustrad, budowy pergoli oraz wielu innych. W takiej wersji pełnią funkcję zabezpieczającą, ale też pozwalają uzyskać spójny wygląd nieruchomości. Są również stosowane przy budowie różnorodnych filtrów oraz jako pszczelarska siatka na dennice. Podobnie jak wersje tkane, przy odpowiedniej gęstości oczek mogą być wykorzystane w branży pszczelarskiej.

W przygotowanej ofercie znajdują się różnego rodzaju siatki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty. W przypadku pytań i wątpliwości – pozostajemy do dyspozycji.

Siatka cięto-ciągniona

Siatka cięto-ciągniona

Siatka cięto-ciągniona

Siatka cięto-ciągniona