Siatka miedziana cięto-ciągniona - szerokie zastosowanie w budownictwie

W asortymencie, który proponujemy klientom, na szczególną uwagę zasługuje siatka cięto-ciągniona. Jest to siatka metalowa wykonana z miedzi, stali lub aluminium. Wykorzystuje się ją na szeroką skalę w budownictwie przy tworzeniu systemów wentylacyjnych, przy wypełnianiu balustrad, do budowy pergoli oraz w wielu innych zastosowaniach. W przeciwieństwie do siatki tkanej, która pełni zazwyczaj funkcję sita, siatka cięto-ciągniona ma bardziej zwartą strukturę co automatycznie wpływa na możliwość jej użycia.

Siatka miedziana o typie cięto-ciągnionym jest produktem o charakterystycznej fakturze, którą osiąga się w trakcie jej wytwarzania. Od klasycznych siatek różni się zarówno wyglądem, jak i sposobem, w jaki powstaje. Produkuje się ją z jednego kawałka materiału – blachy miedzianej, aluminiowej lub stalowej. Podczas wytwarzania wykorzystuje się jednoczesne nacinanie i rozciąganie arkusza. Ogromną zaletą tej techniki jest brak ubytku materiału. W efekcie zmniejszają się koszty produkcji i gotowego wyrobu. W czasie wytwarzania można nadać konstrukcji odpowiedni kształt i wielkość oczek. Gotowa siatka cięto-ciągniona wyróżnia się trójwymiarową strukturą.

Parametry techniczne

 • szerokość do 1000 mm;
 • wielkość oczka (w prześwicie) od 1,8x1,8 mm do 6x4 mm;
 • grubość blachy stalowej do 0,5 mm (aluminiowe do 1,0 mm);
 • rodzaje blach:
  • stalowe;
  • ocynkowane;
  • aluminiowe;
  • miedziane;
  • inne.

Gdzie można wykorzystać oferowane wyroby?

Cięto-ciągniona siatka miedziana, stalowa czy siatka aluminiowa znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, między innymi w budownictwie. Wykorzystuje się je przy tworzeniu systemów wentylacyjnych lub elementów dekoracyjnych fasad i elewacji, wypełnianiu balustrad, budowy pergoli oraz wielu innych. W takiej wersji pełnią funkcję zabezpieczającą, ale też pozwalają uzyskać spójny wygląd nieruchomości. Są również stosowane przy budowie różnorodnych filtrów oraz jako pszczelarska siatka na dennice. Podobnie jak wersje tkane, przy odpowiedniej gęstości oczek mogą być wykorzystane w branży pszczelarskiej.

W przygotowanej ofercie znajdują się różnego rodzaju siatki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty siatki nierdzewnej. W przypadku pytań i wątpliwości – pozostajemy do dyspozycji.

Siatka cięto-ciągniona

Siatka cięto-ciągniona

Siatka cięto-ciągniona

Siatka cięto-ciągniona