Rozamet - producent siatek technicznych Menu


Siatki tkane – z wysokiej jakości trwałych stali

Siatki tkane są wykorzystywane do przesiewania żwiru, piachu oraz zboża. Pełnią wówczas rolę sita tkanego. Produkujemy również modele ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej oraz żaroodpornej. Wszystkie łączy trwałość, atrakcyjna cena i funkcjonalność. Zapraszamy do sprawdzenia oferty!

Co znajduje się w przygotowanej ofercie?

Siatki tkane są też znane jako siatki techniczne. Ich produkcja polega na przeplataniu ze sobą wątku i osnowy w określony sposób. W praktyce najczęściej jest stosowany splot prosty, zwany płóciennym oraz splot skośny nazywany jodełkowym. Najpopularniejsza pod względem dostępności i popularności jest siatka tkana splotem prostym. Podobnie jak siatki aluminiowe charakteryzuje się ona wysoką precyzją, co gwarantuje uzyskanie bardzo dokładnego wymiaru oczka. Siatki techniczne nadają się doskonale do przesiewania. Dzięki dokładnemu wykonaniu i jednakowej wielkości oczek umożliwiają bezproblemowe segregowanie rozmiarów ziaren przesiewanych materiałów. Właściwości te sprawiają, że można wykorzystać je na wiele sposobów.

Gdzie można wykorzystać oferowane wyroby?

Siatka tkana nierdzewna jest stosowana jako sito tkane w przemyśle do przesiewania żwiru lub piasku. Wykorzystuje się ją również jako materiał do wykonania osłon, filtrów i obudów. Nadaje się ona także idealnie na ogrodzenia naprowadzające dla zwierząt oraz płotki przeciw płazom (żabianki). Siatki techniczne służą jako elementy konstrukcyjne systemów wentylacyjnych w branży chemicznej i spożywczej. Znajdują również odbiorców w branży rolniczej. Sprawdzają się w organizacji hodowli ptactwa domowego, zwierząt futerkowych oraz pszczelarstwie. W tej ostatniej dziedzinie niezastąpiona jest siatka tkana nierdzewna o bardzo drobnych oczkach, tzw. siatka pszczelarska. Z oferowanych produktów korzystają także osoby prywatne. Ogrodnicy i działkowicze używają ich jako zabezpieczenia przeciw gryzoniom.

Parametry techniczne

 • szerokość do 1500 mm;
 • wymiar boku oczka (w) od 1,0 do 12 mm;
 • średnica drutu (d) od 0,5 do 1,0 mm;
 • rodzaje drutów:
  • stalowe, ocynkowane;
  • nierdzewne, kwasoodporne, żaroodporne (chromoniklowe);
  • miedziane, mosiężne;
  • inne.
Schemat siatki tkanej
d - średnica drutu
w - wymiar boku oczka

Produkujemy również inne rodzaje siatek. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i zapraszamy do kontaktu.

Siatka tkana

Siatka tkana

Siatka tkana

Siatka tkana