Siatka tkana nierdzewna - siatka techniczna o drobnych oczkach

Siatki tkane wybierane są najczęściej przez firmy budowlane oraz działające w wielu innych gałęziach przemysłu, ponieważ wykorzystuje się je do przesiewania żwiru, piachu oraz zboża. Ich konstrukcja o drobnych oczkach sprawia, że wykorzystywane są jako sita tkane, ponieważ przepuszczają materiał nawet o niewielkiej ziarnistości. Siatki należące do tej kategorii znane są też jako siatki techniczne.

Ich produkcja polega na przeplataniu ze sobą wątku i osnowy w określony sposób. Najczęściej stosowany jest splot prosty, zwany inaczej płóciennym, z uwagi na uzyskiwaną ścisłą strukturę oraz splot skośny nazywany jodełkowym. Taka konstrukcja powoduje, że można uzyskać niewielkie otwory, które doskonale nadają się do przesiewu materiału. Dzięki dokładnemu wykonaniu i jednakowej wielkości oczek umożliwiają bezproblemowe segregowanie różnorodnych rozmiarów ziaren oddzielanych substancji.

Właściwości te sprawiają, że po nierdzewne siatki tkane sięgają nie tylko osoby zajmujące się budownictwem, ale również pszczelarze korzystający z siatek pszczelarskich do hodowli owadów. Nadają się one także idealnie na ogrodzenia naprowadzające dla zwierząt oraz płotki przeciw płazom. Siatki tkane sprawdzają się w organizacji hodowli ptactwa domowego i zwierząt futerkowych. Z produktów oferowanych w tej kategorii korzystają także osoby prywatne. Ogrodnicy i działkowicze używają ich jako zabezpieczenia przeciw gryzoniom.

Parametry techniczne

 • szerokość do 1000 mm (niektóre rodzaje do 1500 mm);
 • wymiar boku oczka (w) od 1,0 do 12 mm;
 • średnica drutu (d) od 0,4 do 1,0 mm;
 • rodzaje drutów:
  • stalowe (czarne, białożarzone), ocynkowane;
  • nierdzewne (chromoniklowe), kwasoodporne, żaroodporne;
  • miedziane, mosiężne;
  • inne.
Schemat siatki tkanej
d - średnica drutu
w - wymiar boku oczka

Produkujemy również inne rodzaje siatek. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i zapraszamy do kontaktu.

Siatka tkana

Siatka tkana

Siatka tkana

Siatka tkana