Siatki hodowlane są nieodzownym elementem konstrukcyjnych wykorzystywanym w rolnictwie i mają szerokie zastosowanie w zabezpieczaniu terenów, na których występuje hodowla zwierząt. Wybór odpowiedniego materiału na siatkę jest kluczowy ze względu na jej trwałość, wytrzymałość oraz właściwości ochronne.

Najbardziej wytrzymałe są siatki ze stali

Siatki wykonane ze stali to jedne z najbardziej popularnych i wytrzymałych rodzajów ogrodzeń dostępnych na rynku. Ze względu na swoją wytrzymałość są często stosowane w przemyśle rolniczym, ogrodniczym oraz leśnictwie. Siatki stalowe mogą być wykonane z różnych rodzajów stali, takich jak stal ocynkowana czy stal nierdzewna.

Stal ocynkowana to stal pokryta warstwą cynku, która chroni ją przed korozją. Siatki wykonane z tego materiału są odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz rdzę, co sprawia, że idealnie nadają się do użytku na zewnątrz. Podobnie można wykorzystać siatki ze stali nierdzewnej, które wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością i sztywną konstrukcją.

Zalety stosowania siatek hodowlanych

Siatki hodowlane umożliwiają efektywną organizację przestrzeni na terenie gospodarstwa. Dzięki nim można w łatwy sposób oddzielić poszczególne grupy zwierząt czy też stworzyć dedykowane sektory dla poszczególnych gatunków. Ponadto, siatki hodowlane mogą pełnić funkcję osłon przed drapieżnikami takimi jak lisy, borsuki czy ptaki drapieżne.

Zastosowanie siatek hodowlanych wpływa również na poprawę higieny w gospodarstwie. W przypadku hodowli drobiu zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób zakaźnych. W hodowli bydła czy trzody chlewnej mogą służyć jako wydzielone sektory, co wpływa na obniżenie stresu u zwierząt. Dzięki mniejszej ilości zbędnych elementów, siatki hodowlane są łatwe do utrzymania w czystości.