Siatka cięto-ciągniona w znacznym stopniu różni się od innych produktów tego typu. Wyróżnia ją przede wszystkim proces produkcji, w którym wykorzystuje się blachę. Podstawową cechą siatki cięto-ciągnionej jest to, że jest ona tworzona z jednolitego kawałka materiału, który jest odpowiednio nacinany, a następnie rozciągany. Na skutek takiego działania powstają równomierne otwory, tworzące strukturę siatki. Zastosowanie tego rozwiązania jest bardzo praktyczne ze względu na swoją wysoką wytrzymałość oraz niską wagę produktu końcowego.

Najczęstsze zastosowania siatki cięto-ciągnionej

Omawiany materiał cieszy się dużą popularnością wśród budowlańców i architektów. Dzięki swoim właściwościom świetnie sprawdzi się jako element konstrukcyjny, ochronny, a nawet poprawiający estetykę. Idealnie wpasowuje się w styl nowoczesny oraz industrialny. Jest często spotykany zarówno w biurowcach, jak i halach produkcyjnych, czy też magazynach. Do najpopularniejszych sposobów wykorzystania siatki cięto-ciągnionej zaliczyć można przede wszystkim:

  • elementy oraz całe elewacje budownictwa nowoczesnego,
  • ściany działowe oraz sufity podwieszane,
  • balustrady schodów oraz balkonowe,
  • okładziny ścienne,
  • pergole.

Materiał wykorzystany do produkcji siatki oraz wielkość jej oczek, są dopasowywane do indywidualnych potrzeb klienta. Pozwala to cieszyć się produktem, który jest estetyczny oraz odporny na wiele szkodliwych czynników, w tym warunków atmosferycznych. Siatka tego typu bardzo często stosowana jest jako filtr mechaniczny, pozwalający na grawitacyjne odseparowanie kruszcu o konkretnych wymiarach.

Czytaj również: Z jakich materiałów wykonuje się klatki dla ptaków?

Zalety stosowania siatki cięto-ciągnionej

Decydując się na zakup siatki cięto-ciągnionej, otrzymujesz produkt bez spoin i łączeń, dzięki czemu jest on pozbawiony tak zwanych słabych punktów konstrukcyjnych. Ponadto, cechuje się on wysoką odpornością na działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzeń mechanicznych, a mimo wszystko, nie traci swojej giętkości. W zależności od potrzeb siatka może być wyprodukowana ze stali, blachy ocynkowanej, aluminium, czy też miedzi.