Wśród siatek technicznych wymienić możemy między innymi siatkę cięto-ciągnioną, która wyróżnia się na tle innych produktów. W przeciwieństwie do klasycznych siatek powstaje z jednego kawałka materiału, który nadaje się do głębokiego tłoczenia. Może to być blacha stalowa, aluminiowa albo miedziana. Siatka cięto-ciągniona znajduje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie, gdzie jest wykorzystywana na przykład do tworzenia systemów wentylacyjnych. Jednak oprócz tego może również pełnić funkcje dekoracyjne. Do czego można ją stosować i dlaczego jest efektownym materiałem do tworzenia elementów ozdobnych?

Gdzie w miejscach publicznych znajdują się elementy z siatki cięto-ciągnionej?

Do siatek technicznych możemy zaliczyć przede wszystkim takie produkty, które mają pełnić wyłącznie funkcje praktyczne, na przykład siatki tkane. Jednak są też takie siatki, które mogą służyć jako dekoracje. Mowa tutaj między innymi o siatkach cięto-ciągnionych, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach użytku publicznego, na przykład w restauracjach.

Jedną z zalet siatek jest to, że dzięki nim można skutecznie zakryć instalacje, które wyglądają nieestetycznie. Właśnie dlatego właściciele lokali gastronomicznych wykorzystują je na przykład do osłonięcia klimatyzatorów czy rur od wentylacji, co wpływa nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale jest również niedrogą inwestycją.

Czytaj dalej: Gdzie mogą być używane sita tkane?

Do czego można wykorzystać siatkę cięto-ciągnioną w domu i w ogrodzie?

Zastosowań siatki cięto-ciągnionej jest nieskończenie wiele. Na jej atrakcyjność wpływa między innymi możliwość barwienia przy zastosowaniu technologii malowania proszkowego. W efekcie siatka nie tylko ciekawie wygląda, ale jest również odporna na działanie czynników atmosferycznych czy zarysowania. Dzięki takim właściwościom można ją wykorzystać do tworzenia płotu czy pergoli w ogrodzie.

Oprócz tego siatka cięto-ciągniona jest często wykorzystywana również w domach. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby stworzyć z niej niepowtarzalny stolik kawowy albo regał. Dzięki stworzeniu akcesoriów z siatki technicznej można nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru i sprawić, że  stolik czy półka będą się wyróżniały na tle innych akcesoriów i mebli znajdujących się w salonie, w kuchni lub w sypialni.