Siatki tkane są jednym z najbardziej popularnych rodzajów siatek metalowych. Ich popularność wynika z dużej ilości posiadanych zalet. Metalowe siatki tkane charakteryzują się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym wilgoć, dzięki czemu nie rdzewieją. Ich dużym plusem jest także trwałość, która sprawia, że nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Dobrej jakości siatki tkane z powodzeniem mogą służyć przez naprawdę długi czas bez żadnych uszkodzeń. Są mocne i solidne, przez co wykorzystuje się je w naprawdę wielu branżach,

Gdzie najczęściej wykorzystywane są siatki tkane?

Ten rodzaj siatek metalowych bardzo często wykorzystuje się do produkcji różnego rodzaju osłon, obudów oraz filtrów. Stanowią także jeden z elementów konstrukcyjnych większości systemów wentylacyjnych w branży spożywczej oraz chemicznej. Branża rolnicza oprócz do przesiewania wykorzystuje siatki tkane do ogradzania gospodarstwa czy produkcji klatek dla zwierząt futerkowych. Siatki o bardzo małych oczkach mogą być stosowane do produkcji moskiter.

Siatki tkane przypominają wyglądem sito. Z tego powodu wiele przedsiębiorstw wykorzystuje ją jako filtr bądź sito do przesiewania różnego rodzaju surowców sypkich. Idealne wymiary oczek pozwalają na dokładną segregację przesiewanego surowca. W rolnictwie najczęściej stosuje się je jako sita do zboża, w branży budowlanej – do piachu oraz żwiru. Ze względu na jej trwałość sprawdza się świetnie jako materiał do tworzenia ogrodzeń naprowadzających dla zwierząt  bądź żabianek, czyli płotków przeciwko płazom.

Metalowe siatki tkane są powszechnie wykorzystywane również w przemyśle pszczelarskim jako element uli. Znajduje zastosowanie także w produkcji elementów dla przemysłu hutniczego, farmaceutycznego oraz samochodowego. Obecnie siatki tkane stosuje się również w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Architekci wykorzystują ten element ze względu na surowy wygląd oraz idealnie równe oczka, które świetnie sprawdzają się jako niecodzienna dekoracja. Ten rodzaj siatki można spotkać również pod postacią obudowy grzejnika czy wanny.