Siatka ślimakowa nierdzewna, często określana również mianem hodowlanej, znajduje zastosowanie przede wszystkim w rolnictwie. Z powodzeniem nadaje się do tworzenia osłon i przegród w hodowlach i gospodarstwach rolnych.

Używana jest do budowy klatek i wolier dla drobiu i ptaków, zabezpieczania podwórek i działek przed gryzoniami oraz do wielu innych celów. Gwarantuje wytrzymałość i estetyczny wygląd, co w dużej mierze przesądza o jej popularności. Do licznych zalet siatki ślimakowej zaliczyć należy stosunkowo prosty montaż oraz możliwość, możliwy także na nierównym terenie, o znacznych różnicach poziomu.

Montaż siatek ślimakowych — o czym musisz pamiętać?

Montaż siatki ślimakowej jest stosunkowo prosty, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Bardzo ważne jest przede wszystkim prawidłowe naciągnięcie siatki i zastosowanie słupków ogrodzeniowych podporowych, gdyż te dwa czynniki mają znaczący wpływ na trwałość wykonanego zabezpieczenia. Najwięcej pracy wymaga zwykle mocowanie siatki do już zabetonowanych słupków.

Przy odrobinie umiejętności, chęci i czasu jesteś w stanie samodzielnie zamontować siatkę ślimakową nierdzewną. Kluczowe znaczenie ma jednak określenie oczekiwanej wysokości zabezpieczenia. W tym przypadku trzeba uwzględnić nie tylko wysokość siatki, ale również podmurówki. Następnie trzeba wybrać długość słupków. Zaleca się, aby nie były one dłuższe od wysokości całkowitej niż 0,5-0,8 m. Trzeba też zaopatrzyć się w akcesoria umożliwiające prace montażowe.

Wyróżniamy kilka etapów działań przy montażu siatki ślimakowej. Najpierw przygotować należy podmurówkę. Następnie trzeba osadzić słupki i odpowiednio je wypoziomować. Kolejny etap to montaż elementów naciągowych z zastosowaniem drutów naciągowych oraz prętów napinających. Ostatnim krokiem jest montaż siatki. Zaczynając od słupka początkowego, przekładamy pręt naprężający przez oczka początkowe. Następnie całość mocowana jest do śrub z oczkami. Siatkę należy rozwijać i montować do wszystkich słupków przy użyciu cienkiego drutu do zaplatania. Przez cały czas należy pilnować, aby siatka była odpowiednio napięta. Kiedy już jest zamontowana na słupkach, musisz przymocować ją do drutów naciągowych, używając do tego drutu do zaplatania lub żyłki.

Przeczytaj też na naszym blogu: Jakie zastosowanie mają siatki aluminiowe?