Siatka metalowa to produkt, który znacznej większości osób kojarzy się z ogrodzeniami domów czy placów budowy. Jednak wbrew pozorom jest to produkt, który ma znacznie szersze zastosowanie, ponieważ występuje w wielu różnych wariantach. Jakie rodzaje siatek metalowych możemy wyróżnić? Dowiemy się tego, czytając ten artykuł.

W jakiej branży wykorzystywane są siatki metalowe?

Siatki metalowe z powodzeniem znajdują zastosowanie w wielu branżach. Stosuje się je między innymi w branży budowlanej, rolno-hodowlanej, farmaceutycznej, spożywczej, chemicznej czy systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Wykorzystuje się je do tworzenia np. zbrojeń, balustrad, ogrodzeń, klatek czy osłon maszyn. Warto zdecydować się na jej zakup również podczas budowy domu, aby zabezpieczyć teren przed wejściem na niego osób trzecich.

Rodzaje siatek metalowych

Ze względu na szerokie zastosowanie siatek metalowych powstało wiele ich rodzajów specjalnie po to, aby dopasować je idealnie do konkretnego zastosowania. Dzięki temu możemy wyróżnić:

  • Siatki tkane, o drobnych oczkach. Siatki z tej kategorii znane są jako siatki techniczne. Najczęściej wykorzystuje się je do przesiewania żwiru, piachu czy zboża, jako siatki pszczelarskie, w hodowli ptactwa czy jako ochrona przed gryzoniami.
  • Siatki cięto-ciągnione, produkowane z jednego kawałka metalowej blachy, która w procesie produkcji jest jednocześnie nacinana i rozciągana. Siatkę tą charakteryzuje trójwymiarowa struktura. Wykorzystuje się ją zazwyczaj do produkcji systemów wentylacyjnych i balustrad.
  • Siatki ślimakowe, które są bardzo elastyczne i wytrzymałe. Stosuje się je do budowy klatek, jako zabezpieczenia przeciw gryzoniom oraz jako ogrodzenia gospodarstw rolnych czy pastwisk dla zwierząt.

Czytaj także na naszym blogu: Co wyróżnia siatkę pszczelarską?