Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długiej zimie. Jest to idealny moment, aby odpowiednio zadbać o ogródek lub działkę. Poza standardowymi porządkami warto zabezpieczyć się przed niechcianymi szkodnikami, takimi jak np. gryzonie, które bardzo chętnie wybierają zagospodarowane działki na swoje kryjówki. Dzieje się to ze względu na fakt, że obszary zamieszkałe przez ludzi są trudniej dostępne dla drapieżników, a ponadto obfitują w różnego rodzaju korzyści dla małego gryzonia. Dowiedz się, za pomocą jakich materiałów można zabezpieczyć działkę przed tymi szkodnikami.

W jakie materiały warto się zaopatrzyć, aby uniknąć problemu gryzoni?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań umożliwiających odstraszanie, zwalczanie lub ochronę działki przed gryzoniami. Nie można lekceważyć tych niepozornych istot, ponieważ posiadają one bardzo silnie rozwinięty zmysł przetrwania, a ponadto szybko się rozmnażają. Jeżeli wyczują, że na działce znajdą schronienie, a do tego mają dostęp do łatwego pożywienia, może okazać się, że mało który preparat jest w stanie je odstraszyć.

Jeżeli dojdzie do zasiedlenia gryzoni, jedynym skutecznym rozwiązaniem jest eksterminacja. Co jednak zrobić, aby zapobiec tak drastycznym rozwiązaniom? Idealnym sposobem będzie zastosowanie mechanicznej bariery, której nie sforsują ostre jak brzytwa zęby gryzoni. Przykładem takiego materiału jest siatka ślimakowazamontowana przy samej ziemi wokół ogrodzenia, skutecznie uniemożliwi wtargnięcie szkodników na posiadłość. Wytwarzana jest ona z nierdzewnego drutu, co gwarantuje długowieczność i odporność na działanie warunków atmosferycznych. Najczęściej sięga wysokości 1 metra, co w zupełności wystarcza, aby gryzoń nie zdołał się przedostać na drugą stronę. Oczka siatki dostosowywane są do konkretnych potrzeb, natomiast ich standardowa wielkości to 10, 15 oraz 20 mm. Zdecydowaną zaletą siatki ślimakowej jest jej niska cena w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Umożliwia to zabezpieczenie posiadłości z każdej strony, bez konieczności nadszarpywania swojego budżetu domowego.

Co w momencie, gdy już działka jest zabezpieczona?

Materiał, jakim jest siatka ślimakowa, może być stosowany także w wielu innych rozwiązaniach. Produkt ten bardzo często jest nazywany również siatką hodowlaną, ponieważ świetnie nadaje się do budowy klatek dla zwierząt hodowlanych takich jak kury, czy przepiórki. Z siatki można wytworzyć osłonki na świeżo posadzone drzewa i krzewy, co pozwoli uniknąć nieumyślnego ścięcia podczas koszenia trawy.